Muslimátko do každé školky!

11. říjen 2017 | 15.22 |

Tak, teď jsem nadpisem zvedla tlak značnému procentu čtenářů. To je dobře. Protože teď přijde ještě něco mnohem horšího. 

Když děti spí, tak se snažím představit si, jaké to bude, až budou chodit do školky nebo do školy. Co tam budou dělat, jestli se jim někdo bude smát nebo na ně bude ošklivý. Jestli budou mít problémy s jídlem tak jako já. To jest, že budou zoufale sedět nad nějakým blivajzem a čekat, až je zachrání uklízečka (my childhood hero!).

Pročítala jsem si jídelníčky školek a je to tedy dost velká bída. Sice v některých se snaží o zdravou stravu a některé nápady jsou opravdu dobré, přesto tam je ale ještě řada věcí, s kterými nesouhlasím. Nicméně je prý však běžnou praxí, že se jídlo většinou z domova přinést k ohřátí nedá, protože je to technicky náročné a nehygienické. Přeci jen to otevření a zapnutí mikrovlnky vyžaduje minimálně doktorát technického zaměření.

A dalším argumentem je také to, že dítě s odlišným jídlem by bylo šikanováno a mělo psychické problémy. Jako vážně? Nevzpomínám si, že by se někdo někomu ve škole nebo školce smál za jídlo, to spíš za to, že je šprt a má křivé nohy.

A proto chci, aby v každé školce bylo alespoň jedno muslimské dítě. Přijde mi totiž důležité, aby se děti ve školce naučily nejen to, která barva je modrá a která fialová, když je to jejich rodiče nenaučí, ale hlavně toleranci a respektu k lidem, kteří se chovají nebo vypadají jinak. Kdy jindy by měly děti zjistit, že svět není jen sněhobílé místo, kde se každý honosí jménem homo bohemicus normalus, pravidelně sleduje zprávy a kupuje Gambáč a Blesk.

Nicméně si také myslím, že spoustu té netolerance dětem dospělí přisuzují. Dítě není dospělý, dítě si nemyslí, že dělat nebo jíst něco jiného je špatné. Dítě to vidí a přijme to bez výhrad, případně se zeptá, co a proč se děje. Tu netoleranci a naprostý nerespekt (disrespect v češtině asi není, co?) odkoukají od rodičů, kteří jim vtlučou do hlaviček, že mají stát v řadě, nevyčnívat a jakákoliv odlišnost je špatná. Ani se mi nechce domýšlet, jakým způsobem takováto edukace probíhá.

Tak. Pokud jste dočetli až sem a nenaskočila vám žíla zlosti na čele, gratuluji. Pokud jste vzteky rozkousali kabel od počítače, gratuluji. Naostřili jste si zoubky, tak teď můžete v klidu vychladnout a jít demonstrovat proti máslu. Nebo muslimům. Případně proti chemtrails, whatever.

Mějte se a volte Piráty.

Ereandil out.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 5 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Muslimátko do každé školky! milan2 12. 10. 2017 - 11:18
RE(2x): Muslimátko do každé školky! sayonara 12. 10. 2017 - 11:25